V dubnu vyjede většina turistických linek


Už tento pátek zahájí svůj provoz většina turistických linek. Jedná se o oblíbený způsob dopravy nejen výletníků a turistů. Ve všech dopravních prostředcích i nadále platí veškerá vládní protiepidemická nařízení.

Železniční T-linky vedou většinou jen v rámci jednoho okresu, často pak po historických tratích. Setkáte se na nich s nostalgickými historickými i s moderními vozy. Železničních T-linek nabídne DÚK na sezónu 2021 nově 10. Dosavadní rodina linek T1-T8 se rozroste o novou železniční linku T9 Liberec – Zittau – Varnsdorf – Rybniště – Krásná Lípa – Mikulášovice na které budou od dubna jezdit nízkopodlažní vozy společnosti Läenderbahn CZ a o linku T10 (tato linka bohužel 2. 4. nevyjede, o termínu zahájení provozu linky T10 Vás budeme informovat), která bude taktéž přijíždět do Mikulášovic, ovšem ze směru od Prahy, Mladé Boleslavi, Jedlové a Krásné Lípy a jejíž provoz je na území kraje od dubna také připraven.

Linka T1 z České Kamenice do Kamenického Šenova přejíždí 2 okresy, zatím tedy nevyjede, linka T7 zahájí provoz 1. 5., ostatní linky linky T2-T5 a T6, T8 ale provoz zahájí. Na lince T2 z Děčína do Krásné Lípy a Mikulášovic najdete cyklovlak s navýšenou kapacitou až pro 28 jízdních kol, na lince T3 z Ústí nad Labem – Střekova do Zubrnic Vás čeká jízda oblíbeným historickým „Hurvínkem“ a s linkou T4 se můžete vydat naopak moderní soupravou z Litoměřic do Oparenského údolí. Podřipský motoráček z Roudnice do Libochovic najdete na lince T5, linka T6 patří Doupovské dráze z Kadaně do Vilémova a Podbořan, linka T7, Vejprtská horská dráha, Vás vyveze z Chomutova do Krušných hor do Křimova a Vejprt (úsek do Cranzahlu zatím nebude v provozu) a pod linkou T8 najdete Moldavskou dráhu s úchvatnými mosty a tunely, která vede na Moldavu z Mostu i od Teplic, Ústí n.L. a Děčína. Linka RE20 zahájí svůj provoz, až se uvolní cestování přes hranice.

Lodní linka s označením T91, dříve linka 901 vypluje na trase mezi Ústím, Litoměřicemi a Roudnicí. Jakmile dojde k povolení pohybu i mezi okresy vypluje na Labe i oblíbená turistická lodní linka na druhé trase mezi Ústím, Děčínem a Hřenskem, která se z 902 mění na T92. I v letošním roce počítá DÚK s několika mimořádnými plavbami do Bad Schandau, Mělníka a Brandýsa nad Labem. Většina turistických linek DÚK by měla být v provozu do konce října.

Kromě T-linek se začátek turistické sezóny projeví i v autobusové dopravě DÚK. Ta počítá opět zejména se zesílením linek ve 30ti minutových intervalech do Národního parku České Švýcarsko a na několika desítkách autobusových linek bude zahájena rozšířená přeprava kol na vlecích nebo nástavbách.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*