V nemocnici mají oddělení pro sportovce

  •  

Krajská zdravotní otevřela v ústecké Masarykově nemocnici oddělení sportovní medicíny. Bude zde poskytovat komplexní zdravotní péči o rekreační i závodní sportovce všech věkových kategorii různé výkonnosti v regionu Ústeckého kraje.

„V případě nového oddělení půjde o komplexní sportovní medicínu. To znamená, že se nebude starat jen o prevenci, ale také následně o pacienty po sportovních úrazech. Oddělení je proto připraveno spolupracovat se všemi odbornými pracovišti jako je chirurgie, ortopedie a další. I když prevenci, kterou zde budou lékařští specialisté poskytovat, zdravotní pojišťovny nehradí, je potřeba, aby každý malý žáček prošel vstupní prohlídkou. Oddělení bude vybavené tak, aby jeho pracovníci v budoucnu mohli i vyjíždět za sportovci do oddílů,“ řekl předsena představenstva KZ Jiří Novák.

Na vzniku oddělení nemocnice spolupracuje s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně. „Univerzita dlouhodobě spolupracuje s Krajskou zdravotní a Masarykovou nemocnicí v Ústí nad Labem a to, že se zde podařilo otevřít pracoviště sportovní medicíny, je pomyslným kamínkem do mozaiky vzájemné spolupráce. Docenti a profesoři z Masarykovy nemocnice přednášejí na Fakultě zdravotnických studií. To je velmi důležité, protože budoucí zdravotnický personál dostává informace od špičkových a erudovaných odborníků. Jsme za to velmi rádi, protože vysoká škola není jen o teoretických poznatcích, ale studenti by je měli umět aplikovat i do praxe,“ zdůraznil prorektor Martin Novák.

Nové oddělením je situováno do pavilonu T. „Provoz oddělení lze rozdělit do dvou základních oblastí. První z nich je prevence. Cílem preventivního vyšetření je stanovit individuální limity jednotlivce vzhledem k sportovní aktivitě. Ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem bude možné provést úzce specializované sportovně specifické testy pohybových schopností a dovedností jednotlivců i sportovních týmů. Druhou oblastí je pohybový aparát. Pacientům je k dispozici ortopedicko-traumatologická ambulance, včetně ultrazvukového přístroje k diagnostice poranění měkkých tkání. Ambulance je specializována na léčbu kloubních poruch, které limitují sportovce ve sportovní aktivitě,“ vysvětlil primář Pavel Neckář.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*