V ZŠ Stříbrnická uspořádali anglickou olympiádu


Rok se sešel s rokem a my jsme opět na ZŠ Stříbrnická uspořádali pro naše žáky anglickou olympiádu. Letos se klání zúčastnilo bezmála padesát žáků druhého stupně, kteří se museli popasovat s poslechem, gramatikou, textem, ústní zkouškou a také s vlastní nervozitou. Letošní ročník byl neskutečně vyrovnaný, kdy do pouhých čtyř bodů ze sta se vešlo i sedm žáků, a to v každé kategorii zvlášť. Děti byly prostě úžasné!

V kategorii pro šestý a sedmý ročník obhájil své loňské vítězství Danny Neumann ze 7.A, na druhé příčce skončila Nela Koutníková ze stejné třídy a bronzovou pozici obsadila Markéta Vandrovcová ze 7.B.

V kategorii pro osmý a devátý ročník byla výsledná listina ještě napínavější. První místo totiž obsadili hned dva žáci 9.A, kteří měli naprosto shodný počet bodů a museli tedy o pár dní později absolvovat ještě rozstřel. Vítězem se nakonec stal Jakub Vlachý před druhým Vojtěchem Mikulicou a třetí Martinou Sokolovou z 9.B.

Danny Neumann i Jakub Vlachý postupují do okresního kola, kde poměří své síly se zástupci ostatních škol v Ústí nad Labem. Velká pochvala patří všem žákům, kteří se odhodlali a olympiády se zúčastnili. Děkujeme.

ZŠ Stříbrnická