Vejprty vyhlásily veřejnou sbírku


V úterý se mohli zástupci města prvně podívat do budovy domova, kterého v neděli zasáhl ničivý požár. Při tragické události přišlo o život osm lidí a čtyři jsou stále hospitalizovaní.

Podle ředitele městských sociálních služeb ve Vejprtech Viktora Koláčka dům na první pohled nevypadá výrazně poničen. Čeká se ale na vyjádření statika.

Zároveň radnice zahájila veřejnou sbírku, při níž mohou lidé přispívat na pomoc klientům. Sbírka potrvá do konce roku a peníze z ní by měly jít i na opravu poškozeného domu. Milion korun chce Vejprtům poslat Ústecký kraj, částku musí schválit zastupitelé. O dalších pět milionů korun pro město požádal kraj ze státního fondu pro mimořádné události.

Jestli se do domova budou moci klienti vrátit, zatím jasné není. V současné době zařízení ve Vejprtech nové nepřijímá. Více než dvacet klientů je zatím umístěno do okolních ústavů sociální péče.

 

VEŘEJNÁ SBÍRKA 

Účel sbírky: Rekonstrukce objektu a pomoc klientům DOZP Kavkaz Vejprty

Datum ukončení sbírky: 31. 12. 2020

Číslo účtu: 123-1184550297/0100

IBAN: CZ64 0100 0001 2311 8455 0297

Jde o transparentní účet a přispěním na tento účet bude zveřejněno jméno a výše finanční částky, kterou přispěvovatel zašle.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*