Velkolepá show zahájí divadelní festival Kult

  •  

Sedm hříchů, sedm ctností, sedm divadelních technik na sedmi stanovištích a k tomu navrch videomapping na budovu Činoherního studia. Celkem více než 20 špičkových umělců včetně zahraničních zahájí divadelní festival Kult 14. října přímo v ulicích města.

V režii uskupení Tantehorse proběhne serie site-specific performancí na trase Hraničář – Činoherní studio. K vidění bude klauniáda, pantomima, akrobatická vystoupení, kejklíři, taneční a pohybové divadlo i tichá opera. Program je vhodný pro celé rodiny. Celá trasa zabere cca 70 minut. Vstup je zdarma!

Jednotlivá vystoupení budou diváci procházet společně s průvodcem. Začátek bude u Hraničáře, odkud budou skupinky vycházet po půl hodině. První v 18:30h a poslední ve 20.30h. Pokračovat se bude do Smetanových sadů, atria magistrátu, k Hlavnímu nádraží, přes Benešův most ke galerii Buňka na Střekově a trasa zakončí před Činoherním studiem, kde naváže videomapping  Představení i videomapping se budou opakovat po půl hodině pro každou skupinku zvlášť. Po promítání na Činoherní studio program pokračuje přímo v budově Činoherního studia ve foyer, kde proběhne zahajovací party s DJs.

Program zahájení divadelního festivalu KULT 19:

Psychomachia – Tantehorse a hosté

Začátek Hraničář – konec Činoherní studio

pátek 14.10. – začátky v 18.30h/19h/19.30h/20h a 20.30h

Přesun po stanovištích bude probíhat po skupinkách s průvodcem. Jednotlivé performance na sebe budou plynule navazovat. Začátek je vždy ve výše uvedených časech před Hraničářem. Vstup zdarma! Vhodné pro všechny věkové kategorie.

Koncept a režie: Radim Vizváry

Hudba: Matouš Hekela

Světla: Martin Špetlík

Produkce: Jakub Urban

Základní myšlenka vychází z inspirace dílem Psychomachia autora Aurelia Prudentia Clementa, který ve své práci popisuje boj ctností a hříchů. Site – specific performance představuje sedm ctností, které jsou protipólem sedmi hlavních hříchů, ztvárněných sedmi různými divadelními styly na sedmi odlišných místech. Představení Psychomachia je cesta za poznáním našich představ o dobrých i špatných vlastnostech jedince a společnosti prostřednictvím alegorických reprezentací.

  1. HRANIČÁŘ – Činorodost a lenost – fyzické divadlo

Irina Andreeva + Jana Paňková / Teatr Novogo Fronta

  1. SMETANOVY SADY – Mírumilovnost a hněv – chůdy+masky/loutky

Erika Čičmanová + Jiří N. Jelínek

  1. ATRIUM MAGISTRÁTU – Přejícnost a závist – opera

Zuzana Šejtková + Alma Samimi / Tichá Opera

  1. POD VANOU – Střídmost a nestřídmost – tanec

Jana Vrána a Pavla Vařáková

  1. NÁDRAŽÍ – Štědrost a lakomství – klaunérie

Viktor Černický + Marie Svobodová

  1. OKOLÍ MOSTU DR. EDVARDA BENEŠE – Cudnost a smilstvo – nový cirkus/akrobacie

Eliška Brtnická + Tomáš Pinter

  1. BUŇKA – Pokora a pýcha – pantomima

Michaela Stará, Helena Machová, Andrej Lyga

Videomapping  na budovu Činoherního studia

Autor: František Pecháček – www.blackdivision.cz

Hudba: Aid Kid

Na cestu za poznáním volně naváže videomapping na budovu Činoherního studia z dílny absolventa FUD UJEP a nyní studenta doktorandského stupně Františka Pecháčka. Hudbu vytvořil muzikant a multimediální umělec Ondřej Mikula, který produkuje pod jménem Aid Kid. Ondřej je držitelem ceny Vinyla. Následovat bude party v Činoherním studiu.

Zdroj: festival Kult


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*