Vít Pavlišta poběží Milada Run


Milada Run v sobotu 10. června poběží poprvé i aktuální mistr ČR v maratonu. Dvojnásobný otec, trenér běhu, který umí 5 km za 14:31, 10 km za 29:50, půlmaraton mu trvá uběhnout 1:04:48 a maraton má za 2:15:35. Sedminásobný mistr ČR v půlmaratonu, vítěz legendárních Běchovic, kterému se ale výborně vede i na krosových tratích. Elitní běžec, známý svou skromnou povahou, bude ozdobou 7. ročníku Milada Run.

Víťo, jakou trať si na Milada Run zaběhneš a s jakými ambicemi do tohoto závodu půjdeš?

Dám si 10 kilometrů. Úplná rovina to asi není, takže žádné časové cíle si nedávám. Rád bych doběhl s dobrým pocitem ze svého výkonu.

Běžel jsi už někdy okolo jezera Milada? Znáš tuhle část Ústeckého kraje?

Byl jsem se na Miladě jednou proklusnout před Ústeckým půlmaratonem. Šel jsem ale jen kousek a nějaký pátek už to také je. Rád si v rámci závodu oběhnu celé jezero.

Na závod přijedeš s celou rodinou, poběží i tvoje dvě dcery a manželka Lucka. Kdo z vás v rodině prožívá závody nejvíc?

Před každým závodem bývám hodně nervózní, i když sám sebe neustále přesvědčuji, že o nic nejde. Dříve mi tento stres po nějaké době bez závodění chyběl, dnes už si spíš víc užívám úlevu po něm bez ohledu na výsledek.

Poraď nám nějaké fígle pro hobby běžce, jak se nestresovat před závodem. Máš třeba nějaký rituál, který tě hodí do pohody?

Nemám… On ten stres je do jisté míry žádoucí a dokáže člověka vyburcovat k lepšímu výkonu, než třeba při tréninku. Mluvím o stresu posledních pár hodin před startem. Pokud někdo kvůli závodu týden nespí, tak to samozřejmě v pohodě není. Tam můžu poradit jen to tolik nehrotit


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*