Vlasta Součková je stříbrná knihovnice Ústecka 2019


Byla to opravdu velká sláva, v pondělí 30. září v naleštěném sále Severočeské vědecké knihovny Ústí nad Labem se křtila bílá kniha nazvaná “ Knihovny Ústeckého kraje v novém miléniu“.

Šampaňským nešetřil Jaroslav Dubský, Jitka Sachetová a ředitelka knihovny Jana Linhartová. Potom byla představena odborná komise a finále soutěže Knihovník Ústeckého kraje 2019 mohlo začít.

Nemyslete si, každou knihovnu navštívila pětice odborníků a otázek přímo na tělo bylo dost a dost. Hodnotilo se snad všechno, co má nějakou souvislost s knihou. Propagace, webové stránky, facebook, práce s předškoláky i školáky, vlastní aktivita, spolupráce s místními organizacemi, republikové akce, statistika nebo dokumentace.

Třetí místo obsadila Alena Veselá z Měrunic na Teplicku. Druhá byla Vlasta Součková z Trmic. Vyhrála Věra Jaborová z knihovny Hrobce u Roudnice. Naše želízko v ohni, paní Součková pracuje v zámecké knihovně skoro dvacet let a slavnostnímu ocenění byla přítomna malá delegace z Trmic.

Prvním gratulantem byl samozřejmě manžel, potom přišla na řadu starostka města Trmice Jana Oubrechtová s manželem, nechyběla Eva Tomsová. Byla tam skutečně velká konkurence a komise se pěkně zapotila.

Miroslav Vlach


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*