Výhercem krajského kola jsou Libochovany

  •  

Letošním vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku jsou Libochovany na Litoměřicku. Stejně jako v minulých letech také letos Ústecký kraj obce, které se nejlépe umístí v krajském kole, finančně odmění. Celkem mezi ně rozdělí 1 milion korun. Starostka Libochovan Miroslava Vencláková spolu s místostarostkou Eliškou Pláničkovou osobně pozvala na slavnostní vyhlášení vítězů hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka.

„Jsem velmi rád, že se opět po roce zúčastním předávání cen vítězům v soutěži, která si vybudovala již mnohaletou tradici a prestiž a pro obce je jednou z motivací a inspirací k neustálé práci na obnově a svém rozvoji. Je to vůbec poprvé, co mě vedení vítězné obce přijelo pozvat osobně a velmi si toho vážím,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Libochovany získaly titul v krajském kole Vesnice roku za komplexní přístup k celkovému rozvoji obce v oblasti záchrany kulturního dědictví, podpory mládeže, spolkového života a životního prostředí. Libochovany tak postoupily zároveň do celostátního kola, kde by mohly také uspět. Vyhlášení výsledků se uskuteční 16. září v Luhačovicích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*