Vyměňte si karty na autobus, ty TD Busu končí

ilustr. obr.

Pokud cestujete linkovými autobusy, tak pozor. Karty vydané dopravcem BusLine, později přejmenovaná na TD Bus budou od 1. července neplatné.

„Karet vydaných společností BusLine je v Ústeckém kraji zhruba 14 tisíc, z toho 5 700 je užíváno aktivně. Celkem je v kraji všemi dopravci vydáno 85 tisíc karet a aktivně se používá zhruba polovina,“ říká tisková mluvčí z kanceláře hejtmana Magdalena Fraňková.

Časové kupóny přesahující datum 30. června v elektronické podobě už nekupujte a elektronické peněženky si nenabíjejte. Nahrané elektronické časové kupóny, které platí i po 1. červenci budou cestujícím od 17. června na informačních kancelářích převedeny na papírový doklad se zachováním doby platnosti.

Jestli se cestujícím vrátí peníze nahrané v elektronické peněžence, rozhodne krajské zastupitelstvo na svém jednání 24. června. „Ústecký kraj řeší možnost vrácení nevyužitých peněz, přesto doporučujeme zůstatek na kartě projezdit nebo ho využít k nákupu papírového časového kupónu,“ dodává Fraňková.