Vysokoškoláci se po dlouhých měsících vrací do škol


Vysoké školy se poprvé kvůli pandemii uzavřely loni 11. března, od té doby se většina studentů do poslucháren nevrátila. Nadcházející zimní semestr startuje a podle informací od tiskové mluvčí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) Jany Kasaničové se počítá s prezenční výukou. A to za stejných podmínek, jako dodržují ostatní žáci a studenti. „Mít ochranu nosu a úst ve společných prostorách školy,“ říká mluvčí UJEPU Jana Kasaničová.

O-N-T na kolejích

Jiné podmínky platí pro studenty ubytované na kolejích. Ti se musí prokázat očkováním proti koronaviru, potvrzením o prodělané nemoci v posledních šesti měsících nebo negativním testem, který musí pravidelně opakovat.

„Pokud bude některý z ubytovaných studentů v průběhu ubytování pozitivní na covid-19, bude stejně jako v předchozích případech postupováno v souladu s ústeckou hygienickou stanicí,“ vysvětluje Kasaničová s tím, že na kolejích je již od loňského roku po dohodě s hygienou vyčleněno jedno podlaží s izolačními pokoji, které je využíváno k izolaci pozitivně testovaných studentů.

„Tyto izolační pokoje jsou preferenčně určeny pro zahraniční studenty, tuzemští studenti by měli nařízenou izolaci absolvovat doma,“ uzavírá mluvčí UJEPU.