Výtěžek Tříkrálové sbírky v Litoměřicích potěšil

  •  

Výtěžek Diecézní charity Litoměřice ze čtvrtečního rozpečeťování činí celkem 252 364 Kč, což je o bezmála třicet tisíc více, než v loňském roce (222 811 Kč).

Rozpečeťování většiny tříkrálových pokladniček Diecézní charity Litoměřice proběhlo pod dohledem zástupce Města Litoměřice v budově Diecézní charity Litoměřice. Tyto kasičky plnili koledníci na litoměřickém náměstí a v okolních obcích a na přístup dárců si nemohli stěžovat.

„Lidé byli zlatí. Koleda se už v mnoha obcích stala tradicí. Lidé na nás čekají, obdarovávají děti sladkostmi a bez požehnání na dveře nás odejít nenechají. Asi i kvůli tomu jsme letos měli nadšené koledníky jako nikdy před tím. Věřím, že už se nám podmínky pro koledu budou v následujících letech jen zlepšovat,“ hodnotí letošní přístup dárců Veronika Vedejová, koordinátorka sbírky v litoměřické diecézi.

Kromě Litoměřic rozpečetila Diecézní charita Litoměřice pokladničky již také v Ploskovicích, Liběšicích a Úštěku, kde se celkem vykoledovalo 44 652 korun. Dále pak spočítala výtěžek ve Štětí (45 296 korun), v Mladé Boleslavi (8 466 korun), v Jiřetíně pod Jedlovou (22 096 korun) a čeká ji rozpečeťování ještě v Chomutově a Mnichově Hradišti, kam vyslala své koledníky. Prozatím tedy činí celkový výtěžek Diecézní charity Litoměřice 372 874 Kč, a již nyní přesáhl celkový výtěžek loňský (314 747 Kč).

„ Všem dárcům i koledníků a dobrovolníkům Tříkrálové sbírky patří náš veliký dík a obdiv. Bez jejich ochoty a nadšení by se tato akce nikdy nemohla uskutečnit. Jsme rádi, že i v letošním roce budeme moci pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují,“ vyjadřuje svůj dík Růžena Kavková, ředitelka Diecézní charity Litoměřice.

Letošní výtěžek pomůže například tříletému Toníkovi z Jirkova s dětskou mozkovou obrnou, kterému umožní pobyt v rehabilitačních lázních a který nehradí pojišťovna nebo zakoupením notebooku chlapci z Libochovic, který po těžké nemoci zůstal upoután na invalidní vozík a často komunikuje se školou z domova.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*