Web rozhlasu nabízí živý přenos videa ze sokolího hnízda

Ilustrační obrázek. Foto: ČRo Sever

Webové stránky Českého rozhlasu Sever nabízí svým návštěvníkům nevšední podívanou.

Profesionální lezci totiž v uplynulých dnech nainstalovali do sokolího hnízda na komíně teplárny v Děčíně webovou kameru. Na živý přenos z této kamery se od pátku 20. května můžete podívat právě na webu Českého rozhlasu Sever.

„Lezci původně dostali informaci, že sokolí hnízdo je na druhém patře komína, zhruba ve výšce 75 metrů. Tam je ale hnízdo prázdné ‒ dravci totiž zahnízdili až ve třetím patře, zhruba ve 120 metrech. S tím se ale nepočítalo, a tak se instalace kamery o něco opozdila. Bylo totiž potřeba doplnit technické vybavení o další kabely pro napájení webkamery“, komentovala dění reportérka ČRo Sever Gabriela Hauptvogelová, která byla přímo na místě.

Sokoli rádi hnízdí ve výškách nad 50 metrů. Proto jim byla na komíně připravena umělá hnízda ‒ podobně jako třeba na komíně v Trmicích nebo v areálu Unipetrolu v Litvínově. Sokoli na komíně zahnízdili v březnu a teď už by možná mohli mít mláďata. Ornitologové a ochranáři chtějí vědět, jak se ptákům daří a jak život v sokolím hnízdě probíhá. Proto se rozhodli do něj umístit webkameru.

„Možnost vidět, jak se sokolům v Děčíně daří, budou mít návštěvníci našich webových stránek od 20. května. Video bude možné sledovat jak na webu Českého rozhlasu Sever, tak na webových stránkách společnosti Termo Děčín, nebo NP České Švýcarsko“, říká ředitel ČRo Sever Milan Knotek.

 

Živý videopřenos z hnízda naleznete ZDE.