Za jízdu bez známky vybrali celníci loni 1,3 milionu

ilustr. obr.
  •  

Během prvních únorových dnů ústečtí celníci přistihli na dálnici D8 hned 73 řidičů, kteří neměli vylepenou novou dálniční známku nebo tu starou zapomněli sundat. Řidiči se tradičně vymlouvali, že zapomněli, ačkoli byly dálniční známky pro rok 2020 ke koupi už od začátku loňského prosince.

„Celníci vybrali na místě od přestupců na pokutách bezmála 80 tisíc korun. V síti kontrol uvízl i český řidič, který kromě chybějící dálniční známky postrádal řidičský průkaz. Jak hlídka následně zjistila, měl vysloven zákaz řízení a za volantem tak neměl vůbec co dělat. Třiadvacetiletého mladíka z Lounska předali celníci přivolané hlídce dálniční policie,“ říká tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Během loňského roku zaznamenali celníci na téměř sto kilometrovém úseku dálnice D8 mezi Prahou a státní hranicí 1 368 případů, kdy měli řidiči neplatnou, nesprávně vylepenou nebo jim dálniční známka chyběla úplně. Na pokutách za to vybrali od řidičů 1 349 000 korun a tři případy postoupili do správního řízení.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*