Za vysvědčení letí knihy, na dovolenou si děti balí čtečky


České děti čtou stále rády. Věnují se tomu jak ve škole, tak i ve volných chvílích. Právě knížka bývá nejčastější odměnou za vysvědčení. Děti si také knihy kupují sami ze svého kapesného.  Mladí čtenáři často sledují trendy a pořizují si publikace, které jim doporučují knižní influenceři.

Vedle klasických papírových knih můžeme pozorovat také nárůst dětských čtenářů, kteří využívají elektronické čtečky. Ty jsou ideální formou, jak si sbalit literaturu na dovolenou. Navíc jsou vhodné i pro výuku ve školách, kde mohou dětem moderním způsobem přiblížit i náročnější literaturu. Rozvoj četby u českých dětí v tomto duchu podporuje společnost Amazon projektem Kindlotéka.

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ říká Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon. Školní knihovničky s klasickými elektronickými knihami instaloval zcela zdarma už v deseti základních školách v Česku.

Tituly knížek si vybíraly samotné školy. Zvolily si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů. Své Kindlotéky se 18. června dočkala i Základní škola se speciální výukou cizích jazyků v Litvínově. „Zájem o čtení u dětí klesá a tím se prohlubuje i problém s porozuměním textu. Dar vítáme a přiblížit dětem i ve škole čtení prostřednictvím čteček, je výborný nápad. Pouze škola tento trend nezachrání. Hodně záleží na rodičích, jaký vztah ke knížce, ke čtení u dětí vytváří, zda si udělají čas na čtení před spaním a podobně,“ podotýká ředitelka litvínovské základní školy Hana Kašková.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*