Záchranka v Ústeckém kraji dostala nové sanitky


Krajská záchranka rozšířila vozový park. Podle mluvčího záchranářů Prokopa Voleníka se jedná o sedmnáct nových sanitních vozů. Dvanáct z nich jsou nové prostornější sanitky typu Volkswagen Crafter a pět typu Volkswagen Transporter.

V nových sanitkách nechybí moderní technologie, které usnadní práci záchranářů a zvýší komfort převážených pacientů, především vozidla Crafter jsou vybaveny speciálními hydraulickými nosítky. „Nosítka mají nosnost až 318 kg a umožňují jednodušší nakládání pacientů do vozu. Navíc je lze ukotvit i ve středové části zástavby, což umožní pohyb celého týmu záchranářů kolem nosítek,“ vysvětluje mluvčí Voleník.

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel záchranky Ilja Deyl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Jsem rád, že se nám daří obměňovat vozový park zdravotnické záchranné služby. Pokud záchranáři každý den zachraňují lidské životy, a to nejen obyvatelům našeho kraje, měli by k tomu mít také patřičné vybavení,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Cena jednoho sanitního vozu Volkswagen Transporter T6 je zhruba 2,6 milionu korun. Čtyři vozidla za 10,4 milionu korun byly pořízeny z fondu investic Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Sanity budou sloužit základnám v Lovosicích, Jirkově, Litvínově a Žatci. Jedno vozidlo za 2,6 milionu korun bylo pořízeného z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů. Auto bude sloužit výjezdové základně v Děčíně.

Dvanáct sanitních vozidel VW Crafter 35 za více než 45 milionů korun bylo pořízeno z účelové dotace Ústeckého kraje ve výši 14 milionů korun a z fondu investic Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Cena jednoho vozu je zhruba 3,8 milionu korun.

Auta vedení záchranky rozdělí v nejbližších dnech na výjezdové základny v Ústí nad Labem, Teplicích, Rumburku, České Kamenici, Děčíně, Litoměřic, Roudnici nad Labem, Loun, Podbořan, Mostu, Chomutova a Kadaně.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*