Zahrada Čech odstartovala sezonu první jarní výstavou


První dubnová středa se stala symbolem letošního začátku sezony na litoměřickém výstavišti. Odstartovala tam tradiční výstava Tržnice Zahrady Čech.Při příležitosti první jarní výstavy Tržnice Zahrady Čech se uskutečnilo zahájení, kterého se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, organizátoři výstavy a další hosté.

„Právě díky rozmanitosti krajiny, kvalitě a tradici produktů můžeme naši oblast oprávněně nazvat Zahradou Čech a jsem rád, že se můžeme pyšnit největším výstavištěm na severu Čech,“ míní hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Organizátoři akce při prohlídce areálu výstaviště přítomné seznámili s akcemi, které letos plánují a také s tím, co bylo za poslední dobu vybudováno, zmodernizováno a s inovacemi i plány do budoucna. Pro samotné organizátory je důležité, aby trend návštěvnosti výstaviště, které je důstojnou vizitkou nejen Litoměřic, ale i celého Ústeckého kraje, neustále stoupal.

„Nejvyšší návštěvnost ze zahraničí jsme zaznamenali ze Slovenska a Polska,“ sdělila Michaela Mokrá, vedoucí obchodu Zahrady Čech. „Jsme rádi, že v posledních letech stoupá jak návštěvnost, tak počet vystavovatelů, ten se vyšplhal téměř na 350 a sjíždí se k nám z celé České republiky,“ dodala Mokrá.

Pro samotné Výstaviště Zahrady Čech je letošní rok jubilejní. Uskuteční se již 40. ročník podzimního veletrhu Zahrady Čech, který je hojně vyhledávanou výstavou. Ta tradičně návštěvníkům představí desítky rozmanitých vystavovatelů, vyhledávaný sortiment, který souvisí jak se zahradou, tak samotnou domácností, a také přinese bohatý kulturní program. Součástí podzimního veletrhu bude vyvrcholení putovní výstavy k 15 letům Ústeckého kraje a bude také tradičně patřit vyhlášení ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje a Potravinářského výrobku Ústeckého kraje – Kraje Přemysla Oráče. Podzimní veletrh Zahrada Čech se uskuteční od 9. září do 17. září 2016.

Zahrada Čech patří mezi nejvýznamnější kulturní tradice našeho regionu a proto je také zařazena do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

První jarní výstavu Tržnice Zahrady Čech podpořil Ústecký kraj a návštěvníci na ni mohou zavítat do neděle 10. dubna. Další plánované akce naleznete na www.zahradacech.cz