Zastupitelé Litoměřic schválili prodej nemocnice Ústeckému kraji

  •  

Litoměřičtí zastupitelé odsouhlasili převod tamní nemocnice pod Ústecký kraj za 119,7 milionu korun. Je to částka, která odpovídá vyššímu ze dvou zpracovaných posudků.

„Věřím, že krok, který jsme učinili, dá nemocnici co nejoptimálnější podmínky k dalšímu rozvoji. A to pod vedením silného veřejnoprávního subjektu, který úspěšně provozuje pět dalších nemocnic v kraji,“ konstatoval starosta Ladislav Chlupáč a připomněl události posledních dnů. „V době epidemie koronaviru bylo zřízeno několik odběrových míst při nemocnicích zřizovaných Ústeckým krajem. Litoměřice tam nebyly. Zrušena byla naše objednávka na ochranné pomůcky pro nemocnici, protože zásobování začal centrálně řídit stát. Nejprve zásoboval fakultní nemocnice, poté krajské a nakonec městské. Dále je zřejmé, že současný stav negativně ovlivní ekonomiku nemocnice.“

Nemovitosti nemocnice dostane Ústecký kraj bezúplatně, zaplatí za nemocnici jako obchodní závod. Převod musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

Skončila tak několik měsíců trvající jednání zástupců města, kraje, Krajské zdravotní, litoměřické nemocnice a odborového svazu. Město Litoměřice nemá z dlouhodobého hlediska dostatek prostředků na rozvoj a udržitelnost zdravotních služeb a na opravy a modernizaci nemovitostí tvořících areál nemocnice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*