Závěrečná konference projektu proběhla v Arkadii


Závěrečné setkání účastníků mezinárodního projektu E.B.A.M.B – tj. „Výměna zkušeností v odborném vzdělávání a přípravě na práci osob se zdravotním postižením“, financovaného z prostředků EU v programu ERASMUS+, aktivity Strategická partnerství, proběhlo v minulých dnech v Teplicích.

Hosty Arkadie, která byla administrátorem tohoto projektu, byli partneři z polské Zlotoryje a německého Gardelegenu. Na programu tohoto projektového setkání byla jak část odborná, tak část společenská, umožňující vzájemné poznání lidí zapojených do projektu. „Hlavní součástí odborného programu byla závěrečná konference projektu, která seznámila jak účastníky projektu, tak přizvanou odbornou veřejnost z regionu, s výstupy a výsledky projektu,“ vysvětluje účel konference projektový manažer Arkadie Karel Klášterka. Zástupci účastníků mezinárodních projektových setkání se podělili se získanými zkušenostmi a jejich přínosem pro dobrou praxi v partnerských organizacích. Představeny byly také nově vzniklé výukové manuály pro přípravu osob se zdravotním postižením na pracovní uplatnění. Hovořilo se pochopitelně také o možné další spolupráci partnerů projektu. Bez ohledu na další možnou podporu z prostředků Evropské unie bude spolupráce pokračovat dalšími naplánovanými společnými aktivitami, jako je např. hned v září účast na sportovních hrách paralympijského typu v polské Zlotoryji nebo aktivní účast zástupců Arkadie na adventním bazaru v německém Gardelegenu.

Společenská část programu spočívala v celodenním výletě do hlavního města ČR Prahy, kde si při cestě mikrobusem s komentovaným doprovodem prohlédli hlavní historické památky, společně poobědvali a navštívili např. žižkovský vysílač s úžasným výhledem na město. Za dobu realizace projektu se seznámili účastníci s řadou zajímavých míst všech tří států.

Josef Hon, Arkadie Teplice


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*