Na řidiče čekají v létě další omezení na dálnici D8. Na zhruba třicetikilometrovém úseku mezi Novou Vsí a Lovosicemi začnou 8. června práce ve středním dělicím pásu, kvůli kterým budou uzavřené rychlé pruhy v obou směrech. Provoz zůstane zachovaný, ale pojede se v režimu 2+2 se zúženými jízdními pruhy. Opravy za 398 milionů korun bez DPH pot potrvají tři měsíce a dotknou se i technologií. Na dálnici vznikne nový systém nouzového volání, modernizuje se dohled nad provozem a v některých úsecích se vymění středová svodidla i přejezdy v dělicím pásu.
Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla je nutné počítat s omezením po celou dobu prací. „Provoz na dálnici D8 zůstane při opravě zachovaný v obou směrech. Bude se ale jezdit zúženými jízdními pruhy, a to vždy podle aktuální etapy prací. Řidičům doporučujeme zvýšenou opatrnost a prosíme, aby respektovali dopravní značení,“ uvedl Rýdl. Stavební práce provede společnost EUROVIA CZ
Přidat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.