AGC znovu ovládla anketu o nejlepšího zaměstnavatele


Počtrnácté ovládl anketu o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji teplický výrobce plochého skla společnost AGC Flat Glass Czech. Sesterská AGC Automotive Czech z Chudeřic, výrobce automobilových skel, se umístila na 3. místě a zároveň nejvýše mezi firmami z automobilového průmyslu.

„Těší mě, že se nám v péči o zaměstnance daří dlouhodobě držet laťku velmi vysoko a to i v době, kdy se firmy o zaměstnance přetahují. AGC je u nás dlouhodobě značkou nejen pro kvalitní sklo a výrobky z něj, ale také značkou kvalitního zaměstnavatele. Uděláme vše pro to, aby se nám to i nadále dařilo,“ říká Zdeněk Frelich, country manažer skupiny AGC v České republice.

Pořadí v anketě se určuje na základě speciální metodiky Saratoga společnosti PricewaterhouseCoopers. Jde o velmi komplexní hodnocení firem podle světových standardů. Výsledky vyhlásil v úterý v Liberci Klub Zaměstnavatelů.

„Zůstat na špičce v péči o zaměstnance je skutečně stále těžší, přesto se nám to daří. Být počtrnácté nejlepším zaměstnavatelem v kraji je ale také závazek,“ doplňuje Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.

V patnácti ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnosti AGC Flat Glass Czech 14x první a jednou druhé místo. V celostátní soutěži to pak v historii soutěže bylo čtyřikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo. Jak AGC Flat Glass Czech, tak sesterská AGC Automotive Czech byly také v minulosti oceněny jako nejžádanější zaměstnavatelé mezi studenty vysokých škol (The Most Desired Company) v Ústeckém kraji.

„V posledních několika málo letech jsme v Chudeřicích prošli překotným růstem, kdy jsme se dostali až na 2 500 zaměstnanců. Tomu jsme museli přizpůsobit také péči o zaměstnance. Dnes například provozujeme HELP linku, v létě grilujeme a v zimě zase dáváme lidem vánoční kapry. Zavádíme stále nové nástroje tak, abychom péči o zaměstnance ještě zlepšili. Lidé jsou totiž pro skupinu AGC klíčem pro další úspěch,“ uzavírá Tomáš Brokeš, personální ředitel AGC Automotive Czech.