Během Speed marathonu v kraji bezmála tři stovky dopravních přestupků


Dopravní akce zaměřená na měření rychlosti Speed marathon probíhal v pátek 14. srpna i v Ústeckém kraji. U některých řidičů slovo speed vyvolávalo spíš potřebu závodit, takže policisté zaznamenali 168 případů překročení rychlosti.

Policisté zkontrolovali 253 vozidel a zjistili celkem 227 dopravních přestupků. Řidiči za tyto přestupky na místě zaplatili 216 pokut v celkové výši 141 200 korun, 11 závažnějších přestupků bylo předáno ke správnímu řízení.

„Jeden z přestupků zaznamenal během Speed marathonu radar policistů z dálničního oddělení Řehlovice v pátek na 76. km dálnice D8 ve směru do Německa, a to vozidlo jedoucí rychlostí 169 km/h,“ říká policejní mluvčí Šárka Poláčková a dodává, že v měření rychlosti na dálnici D8 policisté pokračovali i během celého víkendu. „V sobotu na témže místě jako v pátek zaznamenali opět vozidlo jedoucí rychlostí 169 km/h. Nedělním rekordmanem bylo vozidlo na 56. km ve směru na Prahu, u něhož radar ukázal hodnotu 178 km/h. Všechny zmíněné přestupky policisté vyřešili pokutou na místě,“ uzavírá mluvčí Poláčková.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*