Bermudský Δ Nejtajemnější místo leží v Sudetech!


Na Litoměřicku a jeho okolí se od 12. června uskuteční sedm repríz netradičního divadelního projektu Bermudský Δ, který se odehrává v jedoucím autobuse i mimo něj. Po třech letech se dočká své derniéry inscenace inspirovaná pohnutými dějinami severních Čech.

Bermudský Δ je inscenace o Sudetech a o všech podivnostech, které se zde dějí nebo v minulosti děly. Celý příběh začíná na autobusové zastávce v Litoměřicích, kde diváky přivítá průvodce fiktivní cestovní agentury Sudetský sen. Na palubě autobusu se těžiště zájezdu postupně posouvá od krásných turistických lokací přes historii jednotlivých míst až po boj o vlastní záchranu, kdy autobus projede časoprostorovou bránou a diváci se ocitnou v minulosti. Průnikem za hranice reality se diváci ocitnou ve vortexu argenitových anomálií, které mají možná vliv na to, co se v Sudetech po staletí odehrává, a nebo taky ne.

Délka inscenace je 2,5 h. Autobus za tu dobu urazí okruh cca 60 km. Některé exteriérové scény diváci sledují přímo z autobusu, na několika místech vystoupí a zhlédnou dramatická vystoupení. V průběhu cesty uvnitř autobusu probíhá herecká akce tří hlavních postav příběhu. „Autobus nám umožňuje navštívit atraktivní lokality a ty využít jako přirozené kulisy pro náš příběh. Ten se odehrává totiž jak přímo v autobusu, tak na několika zastávkách, kde diváci z autobusu vystoupí a ocitnou se přímo uprostřed obrazu, například v polorozpadlém stavení nebo na nádvoří chátrajícího zámku. Divákovi tak poskytneme originální sugestivní a doufáme, že autentičtější zážitek, než získá při běžné divadelní produkci,“ dodává producent projektu Honza Kvasnička.

V Bermudském Δ se v režii Filipa Nuckollse propojí tvorba několika umělců. Obsazení: Ctirad Götz, Jakub Gottwald, Anita Krausová, Adam Mensdorff-Pouilly, Daniel Horečný, Kryštof Kotek, Zbyšek Humpolec, Hynek Tajovský, Markéta Mrákotová. Řidič autobusu: Zdeněk Pejša Prodej vstupenek na sedm repríz Bermudského Δ již odstartovalo  na webu kultprodukce.cz. Jednotlivé jízdy se uskuteční od 12. do 19. června.

 

Autor fotek: Jiří Dvořák


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*