Cestující se dočkají posílení provozu, ale i výluk


Železniční dopravci, kteří zajišťují dopravu v našem kraji, v současné době pracují na přípravě jízdního řádu pro rok 2020. Jednají spolu zástupci Českých drah, RegioJetu, společností AŽD Praha, GW Train Regio a Die Länderbahn. Jednání se týkalo sladění objednaného jízdního řádu všech linek mezi sebou.

„Integrovaný tarif Dopravy Ústeckého kraje umí cestujícího odbavit a přepravit napříč krajem bez ohledu na dopravce a bez ohledu na to, zda se jedná o vlak, autobus nebo loď. Cestující jsou zvyklí koupit si jednu jízdenku a očekávají svezení až do svého cíle. Proto musíme spolupracovat na tom, aby v provozu železnice fungovaly například návaznosti a čekání na přípoje,“ řekl dopravcům v úvodu náměstek pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

V novém jízdním řádu bude několik pozitivních změn, jako je posílení provozu na některých linkách, zavedení pravidelného provozu na takzvané Švestkové dráze s modernizovanými vozidly a atraktivním jízdním řádem, nebo například zrychlení spojení na trase Lovosice – Louny. Rok 2020 přinese pro cestující ale i negativa. Je plánováno hodně výluk a také bude také horší návaznost jednotlivých spojů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*