Chod nemocnic Krajské zdravotní se vrací do normálu


Koncem dubna se nemocnice Krajské zdravotní začnou vracet do normálu. Ve všech pěti nemocnicích se vrátí k plánovaným operacím a k ambulantní péči v běžném rozsahu.

Pacienti už nebudou přicházet na jednotlivé ambulance přes centrální triážové stany a vyplní na místě čestné prohlášení formou dotazníku. Na základě jeho vyhodnocení příslušný zdravotník rozhodne, zda pacient může pokračovat s obdrženým potvrzením – kartou k lékaři, či vykazuje známky podezření na covid-19 a dále postupuje podle platného algoritmu.

„Vzhledem k dosavadnímu minimálnímu obsazení vyčleněných lůžek v rámci kovidových stanic a zároveň vázání značného počtu zdravotnického personálu bylo rozhodnuto o zakonzervování respektive pozastavení činnosti těchto stanic v nemocnicích v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově, ale podle nařízení vlády deklarujeme možnost rychlého uvedení těchto stanic do provozu,“ informoval Aleš Chodacki, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní.

Od pondělí 27. dubna se sjednocuje provozní doba odběrových míst testování koronaviru ve svých nemocnicích na čas 8:00 až 12:00 hodin, odběry se budou uskutečňovat denně. Nejpozději do konce dubna dojde k přestěhování těchto odběrových míst ze stanů a buněk v areálech nemocnic do budov.