Další ročník Krušnotonu odstartuje tuto sobotu

Foto: www.krusnoton.cz

Už 9. ročník populárního cyklistického silničního maratonu Krušnoton odstartuje tuto sobotu v Teplicích. Závod nabídne cca tisícovce účastníkům tři trasy s rozdílnou náročností. Start i cíl Krušnotonu bude letos v Teplicích nově v Rooseveltově ulici před hotelem U Kozičky.

Pro hobby jezdce je připravena trasa 113 km s převýšením 1500 m. Limit pro její zdolání je dostatečně dlouhý. Pohodlných 9 hodin 30 minut zážitkové cyklistiky.

O poznání náročnější profil má střední, 180 km dlouhá trasa, která je určena zejména pro ambiciózní závodníky a s převýšením téměř 3500 m si svou náročností nezadá ani s těžkými horskými etapami, které jsou k vidění na Tour de France či Giro d´Italia. Kdo ji zvládne průměrem alespoň 19 km/h, toho v cíli čeká diplom.

Pro skutečné hrdiny je připravena maratonská trať o délce 250 km. Ta převýšením téměř 4900 m prověří síly i velmi zkušených a trénovaných borců. Opravdová zkouška vytrvalosti, pravý Krušnoton. Ti nejrychlejší jsou schopni tuto trasu zdolat hluboko pod 8 hod. Limit pro dosažení cíle maratonské trasy je stanoven na 12 hodin 30 minut.

Krušnoton se stává závodem mezinárodním. Pohledem do stále ještě otevřené startovní listiny se může těšit na účastníky z 12 zemí a tří světových kontinentů. Prezentace předem registrovaných účastníků bude probíhat 10. 8. od 15:00 do 21.00 a v den startu od 5:45 do 9.30 v salónku hotelu. Startovní výstřely zazní v sobotu 11. 8. v 7.00 pro dlouhou trať a v 10.00 pro střední a krátkou trať. První závodníci v cíli jsou očekávání po 12.45 hod. Pokud chcete závodit, tak se musíte přihlásit nejpozději do 8. 8. na www.krusnoton.cz. Přihlašování na místě není možné.

Pozor však na dopravní omezení v souvislosti s konáním závodu. A to v místě startu a cíle, při průjezdu pelotonu Teplicemi a částečně i po trase závodu.