Děčínská nemocnice dočasně omezuje provoz lůžkové neurologie


Kvůli epidemiologické situaci související s pandemií koronaviru neurologické oddělení v děčínské nemocnici dočasně omezuje provoz standardní lůžkové stanice.

„Provoz lůžkové části neurologického oddělení jsme dočasně omezili kvůli nedostatku personálu, který musel do karantény. V provozu zůstává iktové centrum určené pacientům s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou, lůžka intenzivní péče a ambulance. V případě potřebné hospitalizace na standardním lůžku přijmou nemocné neurologická oddělení nemocnic Krajské zdravotní v Ústí nad Labem a Mostě. Předpokládám, že omezení potrvá zhruba jeden týden,“ řekl ředitel nemocnice Děčín Michal Hanauer.

Krajská zdravotní už dočasně omezila provoz lůžkové části dětského oddělení ve své teplické nemocnici. „Novorozenecké stanice a dětská ambulance zůstávají nadále v provozu. Dětští pacienti, u kterých si zdravotní stav vyžádá hospitalizaci, budou po dobu omezení transportováni do okolních nemocnic Krajské zdravotní, primárně do Mostu. V posledních týdnech jsme zde měli hospitalizováno velmi málo pacientů,“ vysvětlil důvod opatření ředitel teplické nemocnice a náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Tomáš Hrubý a dodal, že se personál v nemocnici přesunul na oddělení, na kterých aktuálně chybí.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*