Den architektury oslaví v Litoměřicích komentovanou prohlídkou

  •  

Zajděte si na akci, kterou Oblastní muzeum v Litoměřicích pořádá v rámci Dne architektury. 6. října proběhne komentovaná vycházka Proměny litoměřického Předměstí a Pokratic.

Exkurze povede po okrajových částech Litoměřic – Předměstí a Pokratice. Bude možné zhlédnout stavby z období posledních sta let s poukázáním na přeměnu vesnice v nový sídlištní celek. Zvláštní ohled bude brán na stavební úpravy uskutečňované po roce 1989, jako jsou úpravy panelových sídlišť, samostatná vilová výstavba, úprava veřejných prostor aj. Zároveň bude prostor pro diskuzi o podobách rekonstrukcí a vybavenosti sídlišť. Exkurze nás provede lokalitou od dob, kdy Pokratice byly samostatnou obcí se zemědělskými usedlostmi, přes éru komunismu s typickou panelovou zástavbou, až po porevoluční „svobodnou“ stavební produkci. Sraz: 14.00 h U Kapličky, Pokratice. Komentovanou vycházku povede Jan Peer, kurátor Oblastního muzea v Litoměřicích.

Letošní ročník celorepublikového festivalu Den architektury https://www.denarchitektury.cz proběhne ve dnech 5.–6. října.

V tomto roce uplyne přesně 30 let od Sametové revoluce. Den architektury 2019 by měl být proto primárně zaměřen na stavby a realizace vzniklé v porevolučních letech v historickém kontextu.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*