Děti z domova mají nové auto


Dětský domov v Krásné Lípě získal nový sociální automobil zdarma. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali zástupci domova za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo zaměstnanci zařízení využijí k přepravě dětí a k dalším podpůrným aktivitám.

„Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Přispělo na něj dvaačtyřicet subjektů z regionu. Od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

Dětský domov Krásná lípa, který poskytuje péči a výchovu dětí, rozdělených do tří rodinných skupin, obdržel nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Dětský domov na Ústecku získal v celkovém pořadí již 788. automobil.