Dětské domovy napříč krajem dostaly notebooky


Distanční výuku budou mít snazší děti ze tří dětských domovů v Ústeckém kraji. Děti dostaly od společností Česko.Digital a Microsoft repasované počítače.

Předání techniky proběhlo na ústeckém krajském úřadě za účasti zástupců dětských domovů, a to ústeckého, mosteckého a krásnolipského. Celkem 84 notebooků tolik potřebných pro výuku dětí v domovech předal společně s hejtmanem Janem Schillerem manažer společnosti Microsoft pro oblast vzdělávání Karel Klatovský.

Podle hejtmana Jana Schillera je velká pozornost v oblasti vzdělávání zaměřena převážně na školy a na dětské domovy, které se starají o mnoho dětí, není dostatečně soustředěn zájem. „Dětské domovy v Ústeckém kraji mnohdy disponovaly minimálním počtem kvalitní techniky, pomocí které by se jejich děti mohly vzdělávat nejen v rámci distanční výuky. Ty tudíž často sledovaly online výuku prostřednictvím mobilních telefonů, což rozhodně nejsou vhodné vzdělávací prostředky. Rozhodně se chceme situaci v dětských domovech věnovat i nadále a co nejvíce je podporovat,“ uvedl hejtman Schiller.

„Uvědomujeme si, že pouze dodávkou techniky to nikdy nekončí, ba naopak. Proto zajistíme v následujících týdnech zdarma pro dětské domovy v Ústeckém kraji navíc školení a pro děti základy programování v populární hře Minecraft,“ dodal Karel Klatovský

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*