Domov pro seniory na Mládežnické v Jirkově slavil 25 let

  •  

Opravdu je tomu tak, na Mládežnické v Jirkově se slavilo již 25. výročí vzniku domova. Tento objekt je součástí Městského ústavu sociálních služeb Jirkov od roku 1994, kdy byl nově otevřen jako Penzion a Domov pro seniory.

Rozhodli jsme se oslavu uspořádat na zahradě, která zařízení obklopuje a pozvat zástupce města Jirkova, řadu našich příznivců, rodinných příslušníků a samozřejmě klientů, kteří zde žijí. A protože jsme se letos v Městském ústavu sociálních služeb rozhodli pro výběr maskotů obou našich zařízení.

V červnu jsme slavnostně U Dubu odhalili „Dubáčka“, který je maskotem tohoto objektu, pro Mládežnickou jsme vybrali jako maskota námořní kotvu. Proč kotvu? Protože naším logem je Maják. Maják pro to, že je z daleka vidět a znamená pocit bezpečí. A tam kde jsme v bezpečí, rádi zakotvíme a my máme pocit, že se u nás klientům kotví dobře.

Když jsme již byli u té námořní tematiky, bylo pro nás jasné udělat oslavu v námořnickém duchu. Na palubu jsme tedy nalodili námořníky, námořnice, plavčíky a kapitány a všichni se skvěle bavili při Úletu, který samozřejmě nemohl chybět. Stejně tak nechybělo něco dobrého na chuť, narozeninový dort a nezbytné vystoupení našich vždy dobře naladěných sociálních pracovníků, kteří se ihned dali do tance a předvedli i scénky s námořnickou tématikou. Na závěr si všichni popřáli, aby středisko sloužilo nadále, tak dobře jako dosud, ještě spoustu let.

Blanka Koblicová, Městský ústav sociálních služeb


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*