Dopravní policie bilancovala, nehod oproti roku 2017 mírně přibylo


V loňském roce narostl počet dopravních nehod o 182 oproti roku 2017. Policie v našem kraji v roce 2018 šetřila celkem 10 820 nehod, při kterých bylo 37 osob usmrceno, 186 osob těžce zraněno a 1 925 osob zraněno lehce.

„Přestože došlo k nárůstu počtu nehod, poklesl počet mrtvých a těžce zraněných osob při dopravních nehodách,“ konstatoval krajský šéf dopravní policie Jiří Ušák.

Hlavní příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, následovaný nedáním přednosti a nepřiměřenou rychlostí. Přibylo i nehod pod vlivem alkoholu. Nejčastěji se nehody v roce 2018 stávaly v pátek a v listopadu a na místních komunikacích. Nejméně nehod, 277, se stalo na dálnici. Nejvíce nehod se stalo v okrese Ústí nad Labem, následované Chomutovem, a nejvíce smrtelných nehod se stalo v okrese Louny, následované Děčínem. Jak jsou na tom jiné okresy, najdete níže.

„Za nejčastější příčinu dopravních musíme označit nesprávný způsob jízdy, zejména nevěnování se řízení. Proto budeme hledat možnosti, jak vývoj nehodovosti ovlivnit. Zapomínat nesmíme ani na důležitost být viděn, chodci jsou nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Základní prioritou všech útvarů služby dopravní policie KŘP Ústeckého kraje na rok 2019 je udržení bezpečnosti silničního provozu,“ dodal na bilanční tiskové konferenci Jiří Ušák, vedoucí odboru služby dopravní policie KŘP Ústeckého kraje

Ve vztahu k dálnici D8 vedoucí dopravního odboru Ušák zdůraznil, že dálnice je z hlediska počtu nehod i jejich následků nejbezpečnější komunikací, zmínil riziková místa v Ústeckém kraji z hlediska dopravní nehodovosti a také poděkoval za spolupráci při preventivním působení v oblasti bezpečnosti silničního provozu krajskému koordinátorovi Besip panu Janu Pechoutovi.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*