Druhý klient litoměřického domova zemřel v ústecké nemocnici

ilustr. obr.

V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem zemřel druhý klient litoměřického Domova U Trati, který tam byl od minulého týdne hospitalizován na plicním oddělní.

V zařízení je dvaapadesát klientů nakažených koronavirem. Nemoc COVID-19 u nich potvrdily plošné testy, které tu v minulých dnech nařídili hygienici. Nakažených je i 11 zaměstnanců domova a jeden dobrovolník.

Senioři dál zůstanou v karanténě, ve které jsou už od minulého týdne. Stále se čeká na výsledky testů několika dalších lidí, kteří v domově pracují. Všichni zde musí zůstat, aby se nákaza neroznášela dál.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenil osobní obětavost personálu, který zůstávají s klienty v domově v karanténě a slíbil jim jednorázovou odměnu třicet tisíc korun.

Personál, který se o seniory v domově stará, je podle ředitele zařízení Jindřicha Vinklera s klienty neustále. Tým je tam od začátku karantény a bude fungovat do té doby, dokud to bude potřeba. Jsou plně vybaveni ochrannými prostředky, jako jsou ochranné obleky, respirátory, rukavice či obličejové štíty.