FOTO: Gardelegen hostil partnerské organizace


Předadventního setkání v německém Gardelegenu se zúčastnili partnerské organizace projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě.“ financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání. Vedle hostitelské organizace Lebenshilfe to byla polská organizace PCPR Zlotoryja a teplická Arkadie.

Hlavním bodem programu byla výměnná praxe osob se zdravotním postižením, která spočívala v přípravě zboží, stánků a následném prodeji výrobků chráněných dílen tří zúčastněných partnerských organizací v rámci dne otevřených dveří, který pořádal partner z Německa. „Vzhledem k tomu, že se jedná již o zkušené harcovníky, podařilo se všem zúčastněným zboží krásně nazdobit a v rámci možností úspěšně prodat“ chválí aktivitu svých kolegů vedoucí výpravy Karel Klášterka. V průběhu setkání ještě zástupci partnerů navštívili místní prádelnu, která tvoří součást chráněné dílny a denně zpracuje více než pět set kilo prádla. Vzhledem k tomu, že obdobné, i když podstatně menší zařízení provozuje i Arkadie, šlo o zajímavou výměnu zkušeností. Kulturní část setkání tvořila návštěva hlavního města spolkové republiky Sasko Anhaltsko Magdeburku.

Důležitým bodem setkání byla příprava dalšího setkání, v pořadí již čtvrtého, které se uskuteční v prosinci v Teplicích. Pomyslnou tečku za jednáním vytvořila ředitelka Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“ Gardelegen paní Beatrice Achtert a to předáním daru ve výši pět tisíc eur pro teplickou Arkadii. „Získané prostředky budou sloužit k dovybavení chráněné dílny v Proseticích a také k dofinancování bezbariérové úpravy sociálního zařízení v denním stacionáři v Novoveské.“ doplňuje Klášterka.

Josef Hon, Arkadie Teplice


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*