FOTO: Policisté soutěžili v řízení dopravy na křižovatce


Dopravní policisté mají za sebou krajské kolo soutěže Regulovčík 2019. Soutěže se zúčastnilo šestnáct dopravních policistů z celého Ústeckého kraje včetně tří žen.

Soutěž byla zahájena teoretickou částí, při které policisté prokázali své znalosti pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů v časovém limitu. Policisté dále absolvovali „jízdu zručnosti“. Praktickou částí soutěž vyvrcholila řízením dopravy na křižovatce ulic Revoluční x Panská x U Trati v Ústí nad Labem.

„Porotci z řad velitelů soutěžících policistů a zástupce Besipu posuzovali například, jak vstoupí policista do vozovky při střídání kolegy, ústroj policisty, postoj, srozumitelnost a provedení pokynů, nebo řešení vzniklých situací,“ popisuje policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Během soutěže se projevilo, že se většina řidičů s pokyny policisty při řízení křižovatky setkává málokdy. Řidiči si s pokyny policistů mnohdy nevěděli rady, najížděli do křižovatky a nevěděli, zda mohou pokračovat v jízdě, nebo mají zastavit, někteří objížděli policistu z nesprávné strany. Pokyny dopravních policistů dělaly problémy i chodcům.

Policisté, kteří se umístili na prvním a druhém místě, se kvalifikovali do celorepublikové soutěže regulovčíků, která proběhne v září v Liberci.

Výsledky soutěže:

prap. David Rubeš, DI Litoměřice

pprap. Svatopluk Walter, DI Most

pprap. Lukáš Hamran, DI Děčín

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*