Informace pro cestující na Vejprtsku, Podbořansku a Lounsku


Od pondělí 7. ledna by měla být zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ v plném rozsahu. Na Vejprtsku dojde po nezbytně nutnou dobu k omezení přibližně poloviny spojů.

„Chtěl bych poděkovat dopravcům za vstřícnost, díky které jsme během jednoho pracovního dne dokázali zajistit maximum možného pokrytí autobusových linek. Cestujícím na Vejprtsku mohu slíbit, že se ve spolupráci s dopravcem budeme snažit v co nejkratší době rozšířit dopravu do původního stavu,“ řekl náměstek Jaroslav Komínek. Ústecký kraj také přivítal nabídku železničního dopravce GW Train Regio na mimořádné zastavování vlaků v zastávkách Stebno a Petrohrad, s čímž v tomto krátkém termínu souhlasilo také Ministerstvo dopravy. Tato mimořádná změna bude platit v týdnu od 7. do 11. ledna.

Dopravní obslužnost zajistí ve zmíněných oblastech různí dopravci, autobusy tedy nebudou v jednotném zeleném designu, ale budou označeny číslem linky, tak jak jsou cestující zvyklí. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu nebude vybíráno jízdné.

Upravené jízdní řády pro oblast Vejprtska najdete zde. Informace jsou zveřejněné také na facebooku Ústeckého kraje Dopravy Ústeckého kraje a od soboty 5. ledna budou dostupné v sms systému Ústeckého kraje na telefonním čísle 776 250 609.

Pošlete SMS ve formátu „DUK číslo linky“ na tel. číslo +420 776 250 609 („DUK“ musí být velkými písmeny) a následně obdržíte informaci, zda jsou na lince omezení a případně jaká konkrétně. Za číslo linky se považuje poslední trojčíslí. Cena za odeslanou SMS je dle vašeho tarifu a za přijatou SMS neplatíte. Příklad sms: DUK 601

 

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*