Ještě více medailí je cíl výpravy dětských olympioniků


Přesně 109 členů bude mít výprava Ústeckého kraje, která zamíří na zimní Olympiádu dětí a mládeže v Pardubicích. O cenné kovy budou od 28. ledna do 2. února bojovat v celkem deseti disciplínách, osmi ryze zimních a dvou kulturních, kterými budou šachy a společenský tanec.

„Vysíláme opravdu ty nejlepší sportovce. Například hokejový tým je složen převážně z hráčů Chomutova a Litvínova, které v kraji hrají nejvyšší ligu. Věřím, že se nám podaří se ještě zlepšit a nejhůře skončíme na stejném umístění jako v posledních olympiádách,“ uvedl k výpravě náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport Petr Šmíd.

O stupně vítězů zabojují naši reprezentanti v těchto zimních disciplínách: lední hokej, krasobruslení, snowboarding, rychlobruslení, biatlon, lyžařský orientační běh a v alpských a běžeckých disciplínách, kam patří například obří slalom nebo u běžeckého pak klasický či volný styl.

Poslední zimní olympiáda se konala právě v Ústeckém kraji. Tady získala naše výprava 15 medailí, nejvíce z rychlobruslení a snowboardingu. Na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Pardubicích se očekává účast dohromady až 1722 sportovců, trenérů, servismanů a vedoucích výprav.