Klokánek v Chomutově má díky sponzorům nový automobil


Nové auto, které bude dětem z Klokánku sloužit, k přepravě nebo odvozu na různé akce dostali zástupci chomutovského  zařízení. Zcela novou Dacii Dokker slavnostně převzali na konci listopadu. Na financování vozidla se podílelo zhruba 47 firem, ale i jednotlivců.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu zařízení pečujících o děti není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Klokánek pomáhá týraným, zneužívaným, opuštěným či jinak sociálně ohroženým dětem a nabízí jim přechodnou rodinnou péči. Fond ohrožených dětí Klokánek Chomutov zabezpečuje dvacet dětí.

Projekt Sociální automobil funguje po vzoru evropských měst už 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice více než osm stovek vozidel.