Koloběžkář z Tisé jel na Nový Zéland, aby pomohl

Foto: Fb To je moje výzva

Mladý sportovec Miroslav Machota z Tisé se rozhodl ujet 1 500 kilometrů v pěti týdnech na Novém Zélandu. A to proto, aby pomohl malému Adámkovi z Tisé. Osmiletému chlapci se střední mentální retardací. Peníze, které se během novozélandské výzvy vyberou, budou použity na dlouhodobou dopravu do školy.

„Já si vybral, (no spíše je to naopak), mě si vybral osmiletý Adámek z Tisé, který má střední mentální retardaci a žije jen s maminkou, samoživitelkou. Doprava do speciální školy zatěžuje jejich skromný měsíční rozpočet částkou tří tisíc korun. Cílem mého snažení je pro Adámka získat finanční prostředky na dlouhodobou dopravu do školy. Snažím se o to, abych mohl podpořit více dětí v podobné situaci, jejichž rodiče právě oslovuji s nabídkou pomoci. Rozsah úspěchu můžete ovlivnit společně se mnou. Pro každé podpořené dítě, chci získat částku 100 000 Kč, a to na náklady spojené se vzděláním nebo na pomůcky které jsou nezbytné pro jejich život,“ řekl rodák z Koštova Míra Machota.

Už loni si dal Míra podobnou výzvu, kterou spojil s dobrým skutkem. Zvládnout na koloběžce cestu z Anglie do Čech. Při této cestě pomáhal Jakubovi, chlapci se střední mentální retardací, který žije jen s maminkou.

Pomoci může ale úplně každý. Jděte na www.darujme.cz/projekt/1202140 a klikněte na ikonu „Darovat“ a zašlete zvolenou částku. Podpoříte tak Mírovu výzvu. Klikat můžete až do konce ledna 2020. To vše ve spolupráci Ústeckou komunitní nadací.

Mírovu cestu můžete sledovat na https://www.facebook.com/tojemojevyzva nebo na http://tojemojevyzva.cz/.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*