Koronavirus: Opatření se zpřísňují


Nových případů koronaviru každým dnem přibývá. „Uvažujeme o protestování obyvatel z celé České republiky. Testovala by se přítomnost protilátek. Nyní jednáme s obvodními lékaři. Je to zatím ve fázi přípravy,“ zmínil ministr zdravotnictví. Kvůli šíření koronaviru se opět zpřísňují mimořádná opatření.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci po jednání vlády oznámil, že se 2. stupně Základních škol zavírat nebudou. Žáci budou chodit do školy na střídačku. Každý týden by do školy chodila polovina tříd a druhá by fungovala distančně. Zároveň se prodlouží podzimní prázdniny na celý týden.

Ministr Prymula dále upřesnil, že restaurace a další stravovací zařízení budou muset zavírat už ve 20:00 hodin a u stolu budou moci sedět pouze čtyři osoby. V obchodních centrech, kde je více restaurací na jedné ploše, budou moci sedět u stolu pouze dvě osoby. Nebude v nich fungovat bezdrátové připojení wi-fi, aby nedocházelo ke shromažďování osob.

Od pondělí dojde i k uzavření divadel a kin. Na dva týdny budou zrušeny veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců. Venku smí sportovat maximálně dvacet osob. Vláda dále rozhodla o zavření bazénů nebo posiloven, které se nacházejí ve vnitřních prostorách, ale i  zoologických zahrada to už od pátku 9. října.

Zavedená opatření by měla skončit za dva týdny. „Situaci za čtrnáct dní vyhodnotíme a posoudíme,” dodal ministr zdravotnictví Roman Prymula s tím, že cílem je křivku během těch dvou až tří týdnů oploštit.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*