Krajská dopravní aplikace funguje už téměř tři měsíce


Aplikace DÚKapka slouží k nákupu jízdného pro cestující krajskou veřejnou dopravou. Jízdenka platí v integrovaných autobusech, MHD, vlacích a lodích po celém kraji. Aplikaci si od spuštění stáhlo téměř osm tisíc cestujících.

„Spuštěním aplikace jsme vyhověli nejen velkému zájmu cestujících, pro které je cestování s jízdenkou v mobilu ideální a praktickou alternativou klasického prodeje jízdenek u pokladny či u řidiče, ale také potřebám moderního cestování a nakupování jízdenek. Spuštěním aplikace to ale nekončí, budeme dále pracovat na dalších vylepšeních aplikace pro co nejjednodušší cestování,“ řekl krajský radní Marek Hrabáč.

Nejvíce zakoupených jednotlivých i časových jízdenek bylo v květnu, kdy si cestující přes aplikaci koupili téměř šest tisíc jednotlivých jízdenek a 315 jednodenních síťových jízdenek, které platí v rámci integrované dopravy po celém kraji.

Nárůst je dán také probíhající turistickou sezonou na linkách DÚK, kdy se nákup celodenní sítové jízdenky za 140 korun turistům vyplatí. Pro srovnání v dubnu nakoupili cestující 3 325 jednotlivých jízdenek a 186 jednodenních síťových. V meziměsíčním srovnání jde o skoro 100% nárůst. Celkem se tedy prodalo téměř 10 tisíc jízdenek za 326 tisíc korun.

Mobilní aplikace DÚKapka umožňuje také vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, nebo také zobrazení polohy spoje. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou. Až budou dopravci dostatečně technicky vybaveni kontrolovat jízdenky z mobilní aplikace strojově, bude umožněn i nákup časových vícedenních jízdenek. Aplikaci DÚKapka si můžete stáhnout zdarma na App Store a Google Play.