Krajská knihovna má nové logo


Knihovna Ústeckého kraje představila nové logo. Jde písmeno Ú přeformované do podoby mrkajícího usměvavého smajlíka. Aktuální podoba loga knihovny vychází z nového vizuálu Ústeckého kraje. V rámci zavádění nového loga knihovnu čeká kompletní změna vizuální identity.

„Je třeba vytvořit zcela nový orientační systém ve všech našich budovách, navrhnout novou podobu tištěných i elektronických informačních materiálů a v neposlední řadě i vytvořit nové a uživatelsky přívětivé webové stránky. Všechny tyto změny pochopitelně nelze realizovat ze dne na den, což ani není naším zájmem. Naší hlavní prioritou je, aby nová vizuální identita knihovny byla srozumitelná, nadčasová a aby reflektovala proměnu naší organizace v kulturní, komunitní a vzdělávací centrum, které je přístupné a otevřené všem bez rozdílu,“ vysvětluje ředitelka Knihovny Ústeckého kraje Jana Linhartová a dodává, že nejméně do konce letošního roku čtenáři budou na různých místech setkávat jak se starým logem a názvem Severočeská vědecká knihovna, tak s logem a názvem novým.

Knihovna v Ústí nad Labem funguje již od roku 1945. Za dobu své existence prošla tato kulturně-vzdělávací organizace zřizovaná od roku 2001 Ústeckým krajem mnohými proměnami a modernizacemi. V průběhu bezmála osmdesáti let se mimo jiné několikrát změnil i její název. V rámci zavádění nového loga knihovna plánuje kompletní změnu orientačního systému, všech grafických materiálů a v neposlední řadě i modernizaci webových stránek.