Krajská zdravotní pracuje na převzetí Lužické nemocnice


Lužickou nemocnici v Rumburku nejspíš převezme Krajská zdravotní. Toto rozhodnutí je výsledkem dlouhých a složitých jednání. Padesátimilionový dluh nemocnice z minulého roku má zaplatit město. To však ještě musí schválit vedení Rumburku. Zbytek z dluhu má nemocnice postupně splácet.

Před časem rumburské zastupitelstvo úhradu ztráty Lužické nemocnice zamítlo, protože nemělo jistotu, co s nemocnicí bude nadále. Teď ale existuje slib Krajské zdravotní, která má do pondělka připravit smlouvu o smlouvě budoucí. Pro rumburskou nemocnici vytvořila pojišťovna i speciální úhradový mechanismus, který má pomoci zvýšit jejich atraktivitu pro poskytovatele zdravotních služeb. Informovalo o tom po schůzce s jejími zástupci ministerstvo zdravotnictví.

Krajská zdravotní je připravena převzít provoz nemocnice v Rumburku, aktiva nemocnice, nemovitosti, vybavení, personál, tak, aby byla péče do budoucna zajištěna.

Podle Jiřího Nováka, předsedy představenstva Krajské zdravotní by situace péči neměla nijak ohrozit, ale v případě potíží jsou pro pacienty ze Šluknovského výběžku připravena lůžka jak v Děčíně, tak v Ústí nad Labem. Ve spádové oblasti Lužické nemocnice žije zhruba 55 000 obyvatel. Do nejbližší nemocnice v Děčíně či České Lípě to mají asi 40 kilometrů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*