Krize zažehnána. Koalice na kraji bude pokračovat ve stejném složení


Vládnoucí koalice KSČM, ČSSD a SPO-SPD bude i nadále v Ústeckém kraji ve stejném složení. „Všechny tři strany se shodly, že chtějí pokračovat ve spolupráci a hlavním cílem je naplnění volebních programů ve prospěch celého Ústeckého kraje. Ve vedení kraje k žádným změnám nedochází, pouze se přesunuly některé kompetence. Ty se projednají na zasedání zastupitelstva 29. dubna,“ řekl hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

Miroslav Andrt z ČSSD převezme oblast sociálních věcí a bezpečnosti od náměstka hejtmana Martina Kliky také ČSSD.  A Martin Klika bude řídit oblast přípravy a realizace projektů, kterou měl doposud v gesci Stanislav Rybák z KSČM. Stanislav Rybák v radě zůstane, na starosti má zdravotnictví.

„Já osobně jsem neviděl ve fungování koalice zásadní problém a nevidím důvod, proč by měl být do konce volebního období. Odvedl se velký kus práce kolem Krajské zdravotní, hromadné dopravy i sociálních služeb. V nastoupené cestě budeme pokračovat,“ dodává hejtman Bubeníček.

Sociální demokraté vypověděli koaliční smlouvu začátkem března. Důvodem bylo podle krajské ČSSD dlouhodobé nenaplňování některých programových priorit obsažených v Koaliční smlouvě i Programovém prohlášení.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*