Lepší Sever dává žalobu kvůli kandidátce ČSSD v Ústeckém kraji


Členové koalice Lepší Sever – politické hnutí Ústecké fórum občanů, politické hnutí ProMOST – podali v pátek 14. srpna žalobu na ochranu ve věci registrace kandidátní listiny, kde napadají způsob podání kandidátní listiny České strany sociálně demokratické k volbám do Zastupitelstva Ústeckého kraje.

Žalobci žádají správní soud o posouzení legálnosti kandidátní listiny ČSSD, která byla podána proti vůli krajského vedení strany a v rozporu se stanovami ČSSD. Domnívají se totiž, že došlo k omezení ústavních práv kandidátů za Lepší Sever a koaličních partnerů.

„Jsme přesvědčení, že pražské vedení sociální demokracie v čele s Janem Hamáčkem porušilo zákon, nedodrželo stanovy své vlastní strany a udělalo na nás podraz. Kdo porušuje zákon, musí počítat s tvrdou reakcí. Kdo udělá podraz, musí být připraven nést následky. A proto jsme se obrátili na soud. Co s právem, když jeho porušování, obcházení, nedodržování a švindlování není potrestáno? Co s právem, když se mu může někdo vysmívat. Tomu nebudeme nečinně přihlížet,“ řekl k podání žaloby primátor města Most a kandidát za Lepší Sever Jan Paparega. Správní soud má v tuto chvíli zákonnou lhůtu patnáct kalendářních dní na vydání pravomocného rozhodnutí.

K podání žaloby se vyjádřila také dvojka kandidátky Lepší Sever a náměstkyně primátora Ústí nad Labem Věra Nechybová. „Pan Hamáček by se jako ministr vnitra měl hlavně věnovat tomu, aby se dodržoval zákon, a ne aby ho obcházel. Zatímco v Praze se politikaří, na náměstích a před školami v Ústeckém kraji každý den prodávají drogy různí dealeři, vláda zcela rezignovala na 15 bodů boje proti chudobě a z kraje, kde je nejvíc sociálně vyloučených lokalit, odešla vládní Agentura pro sociální začleňování, která zaměstnává 150 lidí,“ prohlásila Věra Nechybová.

Žalobu oficiálně podalo Ústecké fórum občanů a ProMOST, podle Nechybové ale reprezentuje názor všech kandidátů Lepší Sever, včetně nezávislých.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*