Lovosičtí SenSen ze spolku Úsměv=Zdraví pokračují v akcích pro širokou veřejnost


Práce, která obohacuje nás a pomáhá ostatním, jak jinak se podívat na výsledky naší činnosti.Každý, kdo má zájem se zapojí a jak může přispěje do celku tím, co umí – zpětně se hodně naučíme.

Program je pestrý – semináře pro zdraví, malování mandal, keramika, zdravotní cvičení, pobyty v lázních s programem (Lázně Mšené, karlovy vary, Trenčianské Teplice…). Plaveme pro zdraví – v únoru jsme se již 4. rok zapojili do akce Přeplav svůj La Manche. Učíme na modelu samo vyšetření prsu nejen na středních školách ale i v dalších lovosických organizacích.

Jako příkladnou hodnotím spolupráci města se seniory. Společně s Centrem kultury Lovoš jsme letos připravili „ Březnové setkání seniorů“ kde se vyhodnotilo únorové plavání La Manche, první místo si vyplavala Karla Štěpánková. Občané byli seznámeni s připravovanými akcemi ve městě a pro pohodu zahrál Adolf Škarda a Jiří Kudrman písničky našeho mládí, které jsme si s velkou chutí společně zazpívali. Další setkání „Médiím na kloub“ bylo připravené na výborné úrovni a přednáška byla velmi dobře připravená. Byl to projekt SenSenu na podporu mediální vzdělanosti seniorů a jho cílem bylo probudit v seniorech zájem o fungování médií a naučit je zdravě konzumovat jejich obsah.

„Průběžně malujeme záložky na dárky pro sportovní hry, připravujeme Jarní bál, Den zdraví, výlet do Polska a na Čapí hnízdo, semináře, školení APO a víkendový pobyt Doksy. Jsme parta Senzačních seniorů z Úsměvu=Zdraví, posíláme Vám všem hodně zdraví a pohody,“ říká Líba Žamberská, vedoucí spolku Úsměv = Zdraví.

Líba Žamberská, vedoucí spolku Úsměv = Zdraví, Lovosice


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*