Masarykova nemocnice zahájila provoz nového rentgenu

Rentgen. Ilustrační foto
  •  

Radiodiagnostické oddělení v ústecké nemocnici zahájilo v pondělí 11. prosince provoz nového rentgenového přístroje. Nový rentgen nahradil zařízení, které bylo odstaveno z provozu poté, co neočekávaně uvolněný rentgenový zářič způsobil smrt 80leté pacientky.

„Děkuji Ústeckému kraji, že podpořil částkou devět milionů korun pořízení jednoho rentgenového přístroje. Druhý přístroj, který je dosud předmětem vyšetřování policie, také nahradíme novým. Ten bude pořízen standardní cestou zařazením do investičního plánu nákupu zdravotnické techniky pro rok 2018. Děkuji i všem zaměstnancům Krajské zdravotní, kteří se na řešení nelehké situace podíleli a ještě podílet budou,“ zdůraznil Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Velmi kvalitní plně digitální a plně automatizovaný rentgenový přístroj společnosti Samsung Electronics Co. vyniká zejména velmi vysokou bezpečností provozu. Bezpečnost pacienta zajišťuje sofistikovaný autonomní antikolizní systém, který reaguje na jakékoliv nebezpečí kolize s pacientem zcela samostatně okamžitým zastavením všech pohybů. Bezpečnostní prvky jsou násobně jištěny. Radiační bezpečnost pacienta je u tohoto modelu také na nejvyšší možné úrovni. Digitální detektory Samsung, které vytvářejí rentgenový obraz, mají nejvyšší kvantovou účinnost dostupnou v současnosti na trhu (80 %).


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*