Mimořádné ocenění dostala hasičská koordinátorka


Koordinátorka preventivně výchovné činnosti Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje por. Iva Karafiátová byla oceněna zlatou plaketou za významný přínos ve školství.

„V Ústeckém kraji každoročně organizuje okresní i krajské kolo pohybově vědomostní soutěže Mladý záchranář. Podařilo se jí rovněž prosadit zapojení do programu HASÍK CZ – Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. V současnosti je vedoucí pracovní skupiny projektu Hasiči pro školy. Dále se sama aktivně účastní realizace preventivně výchovné činnosti u dětí všech věkových kategorií, opět s mimořádným osobním nasazením,“ popisuje práci oceněné Lukáš Marvan, mluvčí hasičů.

Ve středu bylo v krajském úřadu Ústeckého kraje uděleno dvanáct Cen náměstka za významný přínos ve školství a mezi oceněnými zlatou plaketou byla i Iva Karafiátová, která je více než deset let koordinátorkou preventivně výchovné činnosti. Za tuto dobu se jí podařilo dostat výchovu a vzdělávání v hasičské oblasti na mnohem vyšší úroveň.

„Pro celý Hasičský záchranný sbor České republiky se jedná o mimořádný úspěch, historicky se totiž jedná o první takové ocenění, které jeho příslušník obdržel,“ dodává mluvčí.