Mobilní aplikace DÚKapka by měla usnadnit cestování

ilustr. obr.

Ústecký kraj testuje vlastní aplikaci na dopravu, která umožní i nákup jízdenek. Mezi její hlavní funkce bude patřit nákup jízdenek, vyhledávání spojení, zobrazení aktuální dopravní situace, jako jsou mimořádnosti na trati, výluky či zpoždění nebo také zobrazení polohy spoje. Dopravní mobilní aplikace DÚKapka je určená pro veřejnost, cestující integrovanou dopravou Ústeckého kraje.

„Je pozitivní, že se již tento podzim podaří náš přínos hygienicky bezpečnějšímu cestování veřejnou dopravou, kdy se ještě zmenší a zkrátí kontakt mezi cestujícími a řidiči či průvodčími. Jízdenku v mobilu zaplatí cestující jednoduše platební kartou,“ popsal DÚKapku náměstek hejtmana Jaroslav Komínek. První verzi DÚKapky Doprava Ústeckého kraje již testuje pro Android i IOS. DÚKapku budou uznávat všichni dopravci v DÚK.

Aplikace bude podle vyjádření vývojářů uživatelsky příjemná. Cestující si na svém účtu bude moci v rámci svých personálních jízdních řádů označit zastávky jako „domov“ či „oblíbené“. Dále aplikace umožní zobrazení aktuální situace na zastávkovém informačním systému včetně aktuálního času příjezdu i případného zpoždění nebo zobrazení aktuální dopravní situace na mapě včetně polohy dopravních prostředků a informace o zpoždění. V DÚKapce cestující nalezne i dopravní mapy se zobrazením zastávek a navigace k nejbližší zastávce, zobrazení provozních mimořádností a informací o plánovaných výlukách v dopravě nebo informace o předprodejních a informačních kancelářích integrovaných dopravců a základní informace o tarifu a smluvních přepravních podmínkách DÚK. Aplikace DÚKapka umožní i samoobslužný nákup jízdenky bez nutnosti oslovit řidiče, průvodčího nebo pokladní.

Aplikaci bude možno stáhnout z Google Play či App Store. K dispozici bude verze pro obě platformy. Uživatel bude mít dvě možnosti buď se zaregistrovat a vytvořit si vlastní účet, nebo používat aplikaci bez přihlášení – anonymně.