Mobilní týmy očkují ve vyloučených lokalitách


Mobilní vakcinační tým Ústeckého kraje, který má základnu v ústecké Masarykově nemocnici, začal očkovat proti nemoci COVID-19 lidi ve vyloučených lokalitách. Během výjezdu do neštěmického obvodu osádka sanity přesvědčila k očkování jednodávkovou vakcínou od firmy Johnson&Johnson 50 lidí.

„Není nač čekat. Zároveň s prvními výjezdy mobilních vakcinačních týmů budeme se starosty obcí společně řešit, jak motivovat obyvatele ve vyloučených lokalitách k očkování,“ uvedla Dana Vaculíková, zástupkyně krajského koordinátora pro vakcinaci. „Spouštíme kampaň, kterou povedou odborníci z Krajské zdravotní, která očkování zajišťuje. Jestliže se nám nepodaří touto mediální kampaní přesvědčit lidi, aby se očkovat nechali, bude nutné, aby očkovací týmy vyrážely do terénu častěji a lákali je přímo na místě. Týmy máme v tuto chvíli čtyři – dva se základnou v Ústí nad Labem a po jednom v nemocnicích v Mostě a v Kadani,“ dodala.
Zdravotníci již proti nemoci COVID-19 naočkovali v Ústeckém kraji do 15. července 675 764 lidí. Vakcinaci má ukončenou 293 059 z nich. Počty lidí přicházejících do očkovacích center šly v červenci, oproti květnu a červnu, o 50 % dolů – na poklesu se podepsaly dovolené, ale i letní prázdniny.
„Pokles je znát markantně v nižších věkových skupinách. Musíme ale zůstat aktivní, protože proočkování populace je jedinou možnou a správnou cestou, jak se vrátit k normálnímu životu. Proto nyní mobilní vakcinační týmy začaly vyjíždět i za obyvateli, pro které návštěva vakcinačního centra nebo praktického lékaře zatím nebyla prioritou. Co nejvyšší počet z nich chceme oslovit a na místě oočkovat. Velmi si vážíme práce našeho zdravotnického personálu – i za jeho důležitou edukační činnost v terénu,“ konstatovala Vaculíková, která je hlavní hygieničkou Krajské zdravotní.