Na Ústecku a Děčínsku se mění dopravce


Krajští radní rozhodli o odstoupení od smluv se společností TD Bus a od soboty 15. září je doprava na Ústecku a Děčínsku zajišťována Dopravní společností Ústeckého kraje (DSÚK).

„Ústecký kraj rozhodl o zřízení vlastního dopravce s tím, že zahájí poskytování dopravy nejdříve v červenci příštího roku. Dnes jsme nuceni reagovat na krizovou situaci a DSÚK zahájí svůj ostrý provoz téměř o rok dříve. Naším cílem je, aby autobusy jezdily, kvalita dopravy pro cestující byla co nejvyšší a možné nedostatky z prvních dnů odezněly v co nejkratší době,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

„Na Ústecku je připraveno 29 autobusů, z toho 20 bude zcela nových, dopravu na Děčínsku zajistí 20 autobusů. Situace s řidiči je velmi napjatá u všech dopravců a napříč celou republikou, problémům se nevyhne ani DSÚK. Na Ústecku by tak společnost do ideálního stavu 55 řidičů potřebovala doplnit 14 řidičů, na Děčínsku 4 do celkového počtu 32,“ dodává Ředitel DSÚK Milan Šlejtr.

Informace o spojích, které z nějakého důvodu nevyjedou, zjistí cestující den předem z webových stránek Ústeckého kraje a DSÚK (www.ds-uk.cz), z FB Dopravy Ústeckého kraje a BB Ústeckého kraje nebo u dispečera DSÚK.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*